MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 4796186
nr 479 6186
Sekretär
1800-tal, alm, längd: 109, djup: 47, höjd: 120 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
måndag 13 augusti 2007
kl 16:45:00
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor